Jednym z najważniejszych aktywów w biznesie jest laptop. To właśnie on łączy Cię z partnerami i klientami, przetwarza płatności przychodzące i wychodzące, śledzi finanse, rozwija i przekazuje pomysły, śledzi zapasy, płace, informacje o pracownikach, tajemnice handlowe, rejestry długów, marże zysku i wiele innych.
Pamięć
Pamięć RAM, często nazywana pamięcią systemową, odnosi się do dedykowanego sprzętu do tymczasowego przechowywania i uzyskiwania dostępu do informacji w celu ich natychmiastowego wykorzystania. Wszystkie bieżące zadania przechowują dane w pamięci RAM, tak jak przeglądarka internetowa wyświetlająca obecnie ten przewodnik. Zasadniczo, im więcej pamięci RAM, tym więcej informacji komputer może przywołać w danym momencie, a zatem tym więcej rzeczy może zrobić w dowolnym momencie. Jednak w przeciwieństwie do pamięci masowej (patrz poniżej), pamięć RAM nie przechowuje danych w nieskończoność. Gdy pamięć RAM straci zasilanie, wszystkie przechowywane dane zostaną utracone. Biorąc pod uwagę, że laptop to narzędzie, które zapewni firmie generowanie przychodów, jest to inwestycja, na której nie należy oszczędzać. Im bardziej komputer jest dostosowany do zadań, które wykonujesz w firmie, tym szybciej będzie działał. Jeśli Twoja działalność obejmuje na przykład projektowanie graficzne, będziesz potrzebował między innymi dobrej rozdzielczości ekranu, wystarczającej ilości pamięci RAM do szybszego otwierania zdjęć.
Typ wyświetlacza – lepsza jakość pracy
Wyświetlacz jest ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze laptopa do pracy. Typ wyświetlacza, który wybierzesz, będzie zależał od konkretnych zadań, które musisz wykonać. W przypadku projektowania, rozwoju i kodowania ważny jest wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości i dobrej dokładności kolorów, ponieważ pozwoli Ci zobaczyć drobne szczegóły i pracować z wieloma oknami i dokumentami w tym samym czasie. Jeśli chodzi o ekrany, większy nie zawsze znaczy lepszy. Rozmiar ekranu to po prostu fizyczne wymiary wyświetlacza. Bardziej istotnym elementem określającym jakość ekranu jest rozdzielczość, która odnosi się do liczby pikseli i ich gęstości wyświetlanych na ekranie. Im wyższa rozdzielczość, tym więcej jest pikseli i tym ostrzejszy jest obraz wyświetlany na ekranie. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na rozdzielczość ekranu, ponieważ wpływa ona na to, ile informacji można zobaczyć na ekranie jednocześnie. Im wyższa rozdzielczość, tym więcej informacji można zobaczyć, więc obrazy i teksty będą ostre i wyraźne. Z drugiej strony, jeśli rozdzielczość jest niska, tekst i obrazy będą niewyraźne na krawędziach, rozmyte i trudne do odczytania, co prowadzi do zmęczenia oczu. Oprócz typu wyświetlacza równie ważny jest wybór twardego dysku do laptopa. Dysk HDD charakteryzuje niska cena i duża pojemność, a dysk SSD zapewnia szybszy transfer plików.
Zrównoważony rozwój
Podobnie jak w wielu innych branżach, wielu producentów laptopów stara się przejść na bardziej ekologiczne i zrównoważone metody produkcji, dystrybucji i pakowania. Laptopy biznesowe są zazwyczaj mniej podatne na aktualizacje i naprawy niż komputery stacjonarne, ponieważ nie mają modułowej budowy i często nie mają dostępu do części takich jak pamięć RAM i pamięć masowa. Niektóre z nich mają nawet pamięć RAM przylutowaną do płyty głównej, co uniemożliwia jej wymianę. Większość nowoczesnych modeli nie pozwala nawet na wyjęcie i wymianę baterii lub dysku. Jest to jednak coś, na co warto zwrócić uwagę, ponieważ może to zapewnić urządzeniu dłuższy okres użytkowania. W przeciwnym razie wybierz laptopa z wystarczającą ilością pamięci RAM i pamięci masowej z góry. Szukaj także dobrej jakości konstrukcji, ponieważ zazwyczaj trwa to dłużej niż tańsza konstrukcja i może zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie. Możesz również sprawdzić, czy części nadają się do recyklingu i są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu? Czy firma zapewnia pomoc w recyklingu i/lub handlu starszymi modelami? Informacje te będą zazwyczaj na stronie internetowej producenta. Sprawdź również stronę internetową, aby zobaczyć, czy mają określoną politykę dotyczącą zrównoważonego rozwoju i przyjazności dla środowiska swoich produktów.
Materiał zewnętrzny.